27 września 2021

Praktyczne urządzenie

1 min read

Jeśli nigdy jeszcze nie korzystaliśmy z samochodowej nawigacji satelitarnej, a często korzystamy z samochodu, to z pewnością powinniśmy zapoznać się z możliwościami, jakie daje nam to urządzenie.

Funkcje automapy można podzielić na podstawowe i dodatkowe. Przede wszystkim, jest to urządzenie przeznaczone do wskazywania kierowcom drogi, co znacznie ułatwia poruszanie się w nieznanym terenie. Żeby móc korzystać ze wsparcia systemu, trzeba najpierw wprowadzić do niego dane o miejscu, które jest celem naszej podróży. Kiedy już to zrobimy, komputer zasugeruje nam konkretną trasę. Warto się z nią zapoznać i ewentualnie zmodyfikować, żeby w ten sposób na przykład odwiedzić stację benzynową lub też zrobić zakupy w markecie. Kiedy już plan podróży będzie gotowy i zaczniemy się przemieszczać, to urządzenie rozpocznie nawigację, czyli będzie nam sugerować konkretne rozwiązania, wydając „komendy” typu: „za sto metrów skręć w lewo”. Możemy włączyć ustne komunikaty lub też ograniczyć się do wskazówek wyświetlanych na ekranie. Możemy także wybrać jednego z kilku lektorów, którzy będą do nas „mówili” oraz na inne sposoby zindywidualizować funkcjonowanie automapy.

Wśród dodatkowych funkcji automapy warto wymienić chociażby możliwość uzyskiwania aktualnych informacji dotyczących natężenia ruchu w konkretnych obszarach. Dzięki takiej wiedzy kierowca może z dużą swobodą omijać uliczne korki.

 

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.