27 września 2021

Przydatne nowinki techniczne

1 min read

Nowinki techniczne, chociaż przez niektórych deprecjonowane, zdają się jednak znacznie ułatwiać nam życie, jeśli oczywiście z nich aktywnie korzystamy. Dobrym przykładem jest tutaj samochodowa automapa, której funkcje znacznie poprawiają komfort i szybkość pokonywania większych oraz mniejszych tras.

Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak wiele mogą nam pomóc same podstawowe funkcje automapy, nie mówiąc już o dodatkowych aplikacjach tworzonych na potrzeby tego urządzenia. Nawigacja satelitarna może prowadzić nas jak za rękę przez wiele kilometrów i to po terenie, w którym nigdy wcześniej nie byliśmy. Wystarczy tylko wprowadzić do systemu cel naszej podróży, co naprawdę nie jest trudne, aby potem otrzymywać cykliczne komunikaty o tym, jak powinniśmy się zachować na drodze. GPS będzie nas informował o tym, gdzie mamy skręcić, kiedy zwolnić, a kiedy się zatrzymać. Dodatkowe aplikacje do tego urządzenia mogą nam na przykład pomóc zlokalizować najbliższy szpital, co zdaje się być bardzo wartościową funkcją. Ponadto, możemy również otrzymywać informacje na temat natężenia ruchu, czyli de facto ostrzeżenia przed korkami ulicznymi.

Automapa to naprawdę interesujące rozwiązanie dla kierowców. Warto przynajmniej spróbować z niego skorzystać, nawet wtedy, kiedy jesteśmy negatywnie nastawieni do nowinek technicznych.

 

 

 

 

 

 

More Stories

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.