27 września 2021

Koniec zwykłych map?

1 min read

Każdemu kierowcy, który porusza się aktualnie po nieznanym terenie przydałaby się mapa. Warto zastanowić się nad tym, czy w dzisiejszych czasach jest w ogóle sens kupować klasyczne papierowe mapy. Ich elektroniczne odpowiedniki spełniają przecież taką samą funkcję, a do tego dają nam wiele innych możliwości.

Automapa jest przede wszystkim niezwykle praktyczna. Podczas jazdy nie musimy stale kartkować atlasu ani składać i rozkładać pojedynczej mapy. Wszystkie niezbędne nam aktualnie informacje wyświetlane są na małym ekranie i ewentualnie wypowiadane przez lektora. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala kierowcy całkowicie skupić się na prowadzeniu pojazdu.

Podstawowe funkcje automapy sprowadzają się zasadniczo do nakierowywania użytkownika na cel, poprzez przekazywane na bieżąco wskazówki – tak wygląda to w uproszczeniu. Warto jednak mieć na uwadze to, że producenci elektronicznych map stale pracują nad ich udoskonaleniem. Każdego roku wprowadzane są dodatkowe udogodnienia dla użytkowników, takie jak chociażby aplikacja pokazująca nam aktualne natężenie ruchu w określonych rejonach. To oprogramowanie najlepiej sprawdza się w dużych miastach, gdzie może ostrzegać kierowców przed korkami ulicznymi. Zdaje się, że w dzisiejszych czasach kupowanie zwykłych map samochodowych nie ma już większego sensu.

 

Korki omijamy dzięki Traffic Navi - polecam nawigacja iphone

 

More Stories

1 thought on “Koniec zwykłych map?

  1. Korzystam z GPSa już od 4 lat, a muszę dodać że jestem zawodowym kierowcą i jest on ogromnym udogodnieniem.

Comments are closed.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.