27 września 2021

Elektroniczne cudo

1 min read
pley

Niektóre osoby uważają, że większość urządzeń elektronicznych, które w ostatnich latach pojawiły się na rynku, tak naprawdę nikomu nie jest do niczego potrzebna. Nawet jeśli faktycznie jest w tym stwierdzeniu trochę prawdy, to jednak zdecydowanie należy wyłączyć z tej grupy samochodowe systemy nawigacji satelitarnej. Tego typu urządzenia posiadają wiele praktycznych funkcji, co sprawia, że korzystający z nich kierowcy mogą poczuć większy komfort jazdy.

Najważniejsze funkcje automapy to doprowadzanie kierowców do punktu docelowego, który został wcześniej przez nich samych wybrany. Dzieje się tak w bardzo prosty sposób – do systemu wprowadza się odpowiednie dane, a potem po prostu jedzie się tam, gdzie wskaże nam komputer, który zrobi to albo słownie, albo poprzez komunikaty wyświetlane na ekranie. Oczywiście, możemy zindywidualizować sobie to urządzenie i na przykład wybrać jeden z kilku dostępnych głosów lektora.

Automapa, a właściwie pewna aplikacja stworzona specjalnie dla niej, pozwala także na otrzymywanie aktualnych informacji na temat natężenia ruchu na drodze. Dzięki temu możemy się dowiedzieć, które ulice są zakorkowane, a które przejezdne, co oczywiście jest sporym udogodnieniem. Automapa ma jeszcze wiele innych pomniejszych funkcji i stale pracuje się nad kolejnymi jej udoskonaleniami.

More Stories

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.